نشست اشک راز دار، اولین نشست تخصصی ذاکرین اهل بیت و نقش ستایشگری در انتشار دیدگاه های امام (ره) در خصوص سیاست مداحی و گریه بر امام حسین علیه السلام در فرهنگسرای امام خمینی رحمت الله علیه برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسین مداحی مسئول اولین نشست تخصصی اشک راز دار با توجه به هدف از برگزاری چنین نشستی گفت : ما امروز مدیون خون شهدایی هستیم که آرامش امروزمان را با بذل جان خویش به ما هدیه کردند و دیگر مدیون امام شهداء هستیم که این شهداء را رهبری کرده و قیامی را به ثمر نشاندند که در طول تاریخ شیعه بی سابقه است .

مسئول اولین نشست تخصصی اشک راز دار با توجه به لزوم تبیین و نشر دیدگاه های امام خمینی در حوزه ی سیاست مداحی و اهمیت اشک بر امام حسین علیه السلام که سند گویا و حقیقت زنده ی شیعه است گفت : حضرت امام رحمت الله علیه همیشه در خصوص اهمیت گریه می فرمودند :” گریه فقط براى این نیست که ما عزادار هستیم. مردم براى پدرشان هم و فرزندشان هم دو، سه روز گریه مى‏کنند و تمام شد، چرا این تمام نشد؟ براى اینکه مکتب تمامى ندارد، و این مکتب ماست، این سند مکتب ماست؛ ما مى‏خواهیم مکتبمان را با این حفظش کنیم.”

وی افزود : بنا داریم در این برنامه با تبیین وظایف ستایشگران اهل بیت در هدایت مستمعین و مخاطبان خود به این فرمایش حضرت امام رحمت الله علیه جامه ی عمل بپوشانیم که گریه ما بر شهیدی که اسلام را زنده کرد ؛ گریه ای سیاسی است . گریه ای که انسان ساز و نهضت ساز بوده و باعث بقای نهضت است .

وی افزود :امام خمینی رحمت الله علیه به مقوله ی ستایشگری نگاه ویژه ای داشتند و همواره می فرمودند :”ادامه بدهید به این شغل شریف و محترم و بگریانید مردم را، گریه بکنید خودتان بر شهیدى که اسلام را زنده کرده” است .